O společnosti Gravitech

V GRAVITECH s.r.o. se už od roku 2007 zabýváme laserovým opracováním tzv. technických sleev používaných v polygrafickém a technickém průmyslu, včetně poprodejního servisu těchto produktů.

Sídlíme ve Vyškově v přímém sousedství jednoho z předních výrobců sleevů v Ervopě a disponujeme špičkovým technickým vybavením (4 stroje se 7 lasery), proto můžeme velmi rychle a flexibilně reagovat na téměř jakoukoli poptávku.

Příčinou rostoucí obliby flexotisku je prudký rozvoj obalového průmyslu. V konkurenci výrobků, které mají přibližně stejné užitné vlastnosti, se mění i způsoby prodeje. Produkt v regálu supermarketu na sebe musí spotřebitele upozornit nejen výhodnou cenou, ale také nápaditým obalem. Flexotisk jako tisková technika obzvláště vhodná k potiskování obalových materiálů zaznamenává na vyspělých trzích boom, a protože se jeho kvalita zvyšuje, děje se tak částečně i na úkor ofsetového tisku.

Mezi způsoby přípravy flexotiskových forem nabízí do budoucna největší potenciál přímé gravírování povrchu obepínacích flexotiskových forem. Laserové vypalování dat do flexotiskového sleevu přináší několik podstatných výhod pro firmy zaměřené na flexotisk. Výrazně zjednodušuje a zrychluje přípravu flexotiskové formy, jelikož odstraňuje potřebu dvojího osvitu, mytí a sušení. Zůstává pouze laserový osvit (gravírování) a eventuální odsátí nespálených zbytků materiálu. A jelikož se povrch polymeru laserem dokonale vypálí, jedná se také v podstatě o bezodpadovou a vysoce ekologickou technologii. Přímé gravírování flexosleevů zajišťuje vysokou kvalitu flexotisku a tím zvyšuje jeho šance v konkurenci s jinými technikami tisku.

GRAVITECH s.r.o. podnítily tyto skutečnosti ke spolupráci na vývoji materiálů vhodných pro výrobu obepínacích flexotiskových forem určených pro přímé gravírování. Výsledkem je produkce flexosleevů v naší bezprostřední blízkosti a tím pro zákazníka rychlá reakce na jeho objednávky. Předpokládáme uplatnění flexosleevů gravírovaných u nás především na východoevropských trzích.